Novice

Hiše sveta

Festival Zavoda BIG

Dunajska cesta 123, Ljubljana

15. junij 2017, od 10.00 do 22.00 ure

Festival Hiše sveta je namenjen prepoznavanju in promociji kakovostne arhitekture individualnih hiš širom sveta. Zavzema se za večjo kakovost grajenega okolja, trajnostni razvoj, večjo uporabo človeku in okolju prijaznih materialov, obnovljivih virov energije, predvsem pa, da bi gradili lepše in boljše hiše.

PROGRAM

10.00–22.00: Sejem Arhitektura² – Interier
10.00–12.00: Hiše 180° – Kaj je dobra hiša? (predavanja arhitektov)
10.00–12.00: Kontaktne mize A²-1
12.00–13.00: Arhitekturno kosilo
12.30–14.00: Voden ogled s koktajli A²
13.00–17.00: Hiše 180° – Kaj je dobra hiša? (predavanja arhitektov)
13.00–15.00: Kontaktne mize A²-2
15.00–16.30: Kontaktne mize A²-3
15.00–16.30: Kontaktne mize A² s tujimi predavatelji (kurirano)
16.00–16.30: Arhitekturna malica
16.00-16.30: Registracija udeležencev okrogle mize in predavanj Hiše sveta
16.30–17.30: Okrogla miza Montažne hiše v Sloveniji – izzivi in priložnosti
17.30–19.45: Predavanja Hiše sveta
19.45–20.00: Podelitev nagrad in otvoritev razstave Hiše sveta
20.00–22.00: Praznovanje izida 100. številke revije Hiše

Na dogodke se prijavite  tu.

1.

Predavanja mednarodnih arhitekturnih birojev na festivalu Hiše sveta 2017
S333 Architecture + Urbanism/ Jonathan Woodroffe, Velika Britanija, www.s333.org*
Franz und Sue Architekten, Christian Ambos, Avstrija, www.franzundsue.at
Miller Kendrick Architects, Paul Miller, Velika Britanija, www.millerkendrick.co.uk
3LHD, Saša Begović, Hrvaška, www.3lhd.com
SBSA, Sandri Barbara Smaniotto Andrea architetti associati, Italija, www.sbsa.it
SoHoArchitektur, Sonja Keller, Nemčija, www.soho-architektur.de
Arkkitehtitoimisto Teemu Pirinen, Teemu Pirinen, Finska, www.teemupirinen.com
matos gameiro arquitectos, Pedro Matos Gameiro, Portugalska, www.matosgameiro.com
Clinicaurbana, Matteo Sartori, Valentino Nicola, Alberto Cibinetto, Italija, www.clinicaurbana.it

*Jonathan Woodroffe je izjema! Namesto svoje hiše pride v Ljubljano razložiti koncept “dejavnega mesta”.

2.

Predavanja Hiše 180°, Kaj je dobra hiša?

10.30-10.45: Matej Blenkuš, Studio Abiro

10.30-10.45: Aleš Vodopivec, Stvar projektiranje

10.30-10.45: Anton Žižek, Superform arhitekti

10.45-11.00: Gregor Reichenberg, Reichenberg arhitektura

10.45-11.00: Aleksander Lužnik, Nava arhitekti

10.45-11.00: Robert Potokar, Ravnikar Potokar arhitekturni biro

11.00-11.15: Jernej Prijon, Prima

11.00-11.15: Andreja Jug, u.d.i.a.

11.00-11.15: Edvard Blažko, SoNo arhitekti

11.15-11.30: Barbara Debevec, Plusminus 30

11.15-11.30: Dalija Tanšek, u.d.i.a.

11.15-11.30: Mitja Škrjanec, Mitja Škrjanec, u.d.i.k.a.

11.30-11.45: Jurij Kobe, Atelier arhitekti

11.30-11.45: Aleksander Ostan, Atelje Ostan Pavlin

11.30-11.45: Gruden, u.d.i.a., magistrica umetnosti

11.45-12.00: Andrej Mercina, Trije arhitekti

11.45-12.00: Jožica Curk, Curk arhitektura

11.45-12.00: Anže Zalaznik, Zeloa

12.30-12.45: Jurij Vahtar, Trash design

12.30-12.45: Boris Leskovec, u.d.i.a.

12.30-12.45: Špela Leskovic, AKSL arhitekti

12.45-13.00: Boris Matič, Scapelab

12.45-13.00: Blaž Budja, Jereb in Budja arhitekti

12.45-13.00: Jernej Hočevar, Tria studio

13.00-13.15: Jurij Sadar, Sadar+Vuga

13.00-13.15: Miha Čebulj, u.d.i.a.

13.00-13.15: Rok Benda, RB

13.15-13.30: Blaž Kandus, Kombinat arhitekti

13.15-13.30: Ana Kučan, Studio Akka

13.15-13.30: Meta Kutin, Skupaj arhitekti

13.30-13.45: Katjuša Kranjc, Raketa

13.30-13.45: Goran Rupnik, Riba arhitekti

13.30-13.45: Majda Kregar, Ambient

13.45-14.00: Nande Korpnik, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo

13.45-14.00: Ajda Vogelnik Saje, u.d.i.a.

13.45-14.00: Peter Gabrijelčič, Fakulteta za arhitekturo

14.00-14.15: Romana Toš, u.d.i.a.

14.00-14.15: Gregor Košorok, KošorokGartner arhitekti

14.00-14.15: Milan Tomac, Enota

14.15-14.30: Mojca Gregorski, Modular arhitekti

14.15-14.30: Petra Ostanek, Soba

14.15-14.30: Blaž Rupar, 3biro

14.30-14.45: Robert Veselko, u.i.d.a.

14.30-14.45: Peter Ličen, Lushna

14.30-14.45: Saša Draksler, Aleja inženiring

14.45-15.00: Tanja Špan Vasiljević, Arhimetrics

14.45-15.00: Matej Gašperič, Biro Gašperič

15.00-15.15: Rebeka Bučinel, ARB

15.15-15.30: Ana Kreč, Svet vmes

15.15-15.30: Andrej Mlakar, Krog

15.15-15.30: Jerneja Fischer Knap, Medprostor, arhitekturni atelje

15.30-15.45: Andrej Kalamar, Studio Kalamar

15.30-15.45: Tina Semolič, u.d.i.a.

15.30-15.45: Uroš Pust, Pust arhitekti

15.45-16.00: Aleš Vrhovec, Gregorc Vrhovec arhitekti

15.45-16.00: Jure Jančar, u.d.i.a.

15.45-16.00: Arne Vehovar, Kubus interier

3.

Otvoritev 9. razstave Hiše sveta s podelitvijo nagrad najboljšim

40 izjemnih hiš iz 23 držav sveta, zgrajenih v zadnjem letu.

4.

Sejem Arhitektura²

Sejem Arhitektura² je prvi specializiran sejem arhitekture in profesionalnega gradbeništva v Sloveniji, z ambicijo, da postane eden glavnih sejmov za napredno arhitekturo in gradbeništvo v regiji. Namenjen je prikazu inovativnih materialov, konstrukcij, sistemov in tehnologij v gradbeništvu ter seznanjanju arhitektov, izvajalcev in investitorjev z novostmi pri snovanju in izvedbi kakovostnega arhitekturnega ovoja in interierja. Sejem Arhitektura² vzpostavlja proaktiven način komuniciranja med razstavljavci in obiskovalci s pomočjo organiziranih predavanj, individualnih pogovorov in mreženja.

5.

Izid 100. števike revije Hiše
Izid 100. številke revije Hiše in torta za 18 let.

Če želite dodati svoj komentar, vas prosimo, da se registrirate. Hvala.